TPCW) 100 VCM(S) 160 5 10 C 1 6 C N ) b ( m ) LC B) $5 650 10 800 1600 500 8 60 2 120 " 20 L=Gxh=50x10-5008 Pot = 500-1000 P = OT - GH = GxG P= GxV »V = &= 50 G 50 = 2 m/s este ridicat & inaltimes potentiale vo fil 4-980) D=10008 (=981 J = 98 j I is ge ne 98 nt
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!