524. Irina şi Victor fac cumpărături de acelaşi fel. Victor cumpara
de
banane, plătind 32 lei. Irina cumpără 3 kg de portocale şi 4 kg de banane, plătind 39 lei.
Cât costă un kilogram de portocale? Dar un
kilogram de banane?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!