Robert şi Ana fac cumpărături de acelaşi fel. Robert cumpără 2 kilograme de mere şi 5 kilograme pere, plătind 26 de lei. Ana cumpără 6 kilograme de mere şi 7 kilograme de pere, plătind 46 de lei. Cât costă un kilogram de mere? Dar un kilogram de pere? MANUAL PENTRU CLASA A IV-A
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!