Килограмм конфет стоит 43,5 лея,
один килограмм
бананов
Купили по два килограмма конфет и
бананов.
Сколько стоит вся покупка?
Решите задачу двумя способами.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!