2,5 kg. Resortul este vertical. agață un corp cu Ce mase de cupru (p₁ = 8,9 g/cm³) şi zinc (p2 = 7100 kg/m³) sunt necesare pentru a obține o masă de alamă, m = 5 kg, cu densitatea egală cu 8400 kilograme pe metru cub
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!