Porțiunea de circuit, în care rezistoarele au rezistenţa R_{1} = 1Omega R_{2} = 2Omega R_{3} = 3Omega și R_{4} = 4Omega este alimentată de la o sursă de tensiune constantă de 4,2 V (fig. 3.72). Cu cât se va modifica indicația amperme- trului la deconectarea întrerupătorului K?
VA ROG URGENT DAU COROANA‼️
