Un corp cu masa de 45 kg este ridicat de forța F pe un plan inclinat cu L=45 grade împrimându-se o accelerație v=2 m supra s la 2 coeficientul de frecare M=0,-g= 10 M supra s 2 care este forța de tracțiune F! vă rog urgent îmi trebuie mâine neapărat urgent
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați cu încredere. Așteptăm cu drag să reveniți și nu uitați să ne salvați în lista dumneavoastră de favorite!